Odwiedziny władz Stomilu Olsztyn

27 września 2018 r. Rotary Club Olsztyn odwiedził Pan Maciej Radkiewicz, Prezes Zarządu Stomilu Olsztyn S.A. W interesującej prezentacji mulimedialnej przypomniał dzieje „dumy Warmii”, której to historia sięga 1945 roku, kiedy to 15 lipca, na ówczesnym Stadionie Leśnym w Olsztynie odbył się pierwszy, powojenny mecz piłkarski pomiędzy Kolejowym Klubem Sportowym (obecnie Warmia Olsztyn) i Olsztyńskim Klubem Sportowym (obecnie Stomil). Datę tę w historii klubu oficjalnie uznaje się za powstanie dzisiejszego OKS Stomil Olsztyn, który w obecnym sezonie występuje w klasie Fortuna 1 Liga. Pan Maciej Radkiewicz, w skrótowej, co zrozumiałe formie, przypomniał największe futbolowe sukcesy klubu, będącego przed laty swoistą promocyjną wizytówką Olsztyna.

Na przestrzeni lat wielokrotnie dochodziło do zmiany nazwy klubu, lecz dla większości fanów piłki nożnej jest to wciąż „Stomil Olsztyn”. Prezes wyjaśnił obecną sytuację prawno-finansową Klubu, odpowiedział również na wiele pytań, zadanych w trakcie spotkania. Na koniec przedstawił interesującą ofertę sponsorską, która może być specjalnie dedykowana firmom prowadzonym przez naszych Kolegów.

Marek Sokołowski