Sport to zdrowie

W dniach 10-11 września 2016 r. na kortach OKT Jodłowa odbył się XI Rotariański Memoriał im. Tadeusza Sowińskiego.

Przypomnijmy, że Tadeusz Sowiński stworzył kamieniarską firmę SOW-GRANIT sp. z o. o. Był inicjatorem i sponsorem akcji podejmowanych przez Rotary Club Olsztyn. Zmarł w maju 2005 r., półtora miesiąca przed podjęciem służby prezydenta klubu. Dziś jego rotariańskie dzieło kontynuuje syn – Przemysław.
Rozegrano otwarty turniej do 50-ciu lat i powyżej 50-ciu lat, w grze pojedynczej i podwójnej oraz turniej tylko dla członków klubów Rotary. Razem w Memoriale wzięło udział 25 tenisistów. Formą błyszczeli zawodnicy, jak też wystawione dla zachęty puchary a przez firmę Auto-Idea również samochody Mercedes. Wprawdzie nie traktowaliśmy dotąd turnieju jako imprezy dochodowej, jednak tym razem zakończył się niewielką finansową nadwyżką, która powiększy środki przeznaczone na pomoc dzieciom. Dobrze to wróży kolejnym turniejom.