Wizyta gubernatora

W czwartek, 29 września 2016 r. nasze klubowe spotkanie zaszczycił swą obecnością gubernator Dystryktu 2231 R.I. – Krzysztof Kopyciński.

Gubernator przypomniał zasługi naszego nieodżałowanej pamięci kolegi Bohdana Kurowskiego, awracając uwagę, że po raz drugi jest pierwszym gubernatorem polskiego dystryktu. Przypomnijmy, że do utworzonego w 1997 roku polskiego Dystryktu 2230 w 2000 roku przyłączono kluby Ukrainy i Białorusi, od 1 lipca 2016 r. ten najwiekszy na świecie dystrykt rozdzielony został na D. 2231 obejmujący Polskę i D. 2232 obejmujący Ukraine i Białoruś. Gubernator poinformaował nas o powierzeniu funkcji członka Zarządu Rotary International byłemu gubernatorowi Dystryktu 2230 – Piotrowi Wygnańczukowi, pierwszy to Polak pełniący tak wysoką funkcję. Przedstawił cel na rok 2020 – podział polskich klubów na dwa dystrykty. Konieczne jest do tego przekroczenie liczby 2.000 członków (jest ok. 1.800) i 100 klubów (jest ok. 80). Odpowiedział też na pytania zadane przez kolegów. Odznaką Paul Harris Fellow odznaczył naszego kolegę Wojciecha Wrzecionkowskiego.

Regionalny przedstawiciel gubernatora – Ireneusz Iwański przypomniał o spotkaniu „Porozmawiajmy o Rotary”, które zaczyna się w sobotę o godz 10:00 w hotelu Villa Pallas. Zobacz szczegółowy program.